Profesjonalne Udrażnianie rur
Trójmiasto Chwaszczyno Straszyn Banino Bojano Suchy Dwór Jagatowo Lublewo Gdańskie Otomin Pępowo Rotmanka Dobrzewino Karczemki Sobieszewo Kowale Borkowo Leźno Miszewo
mechaniczne udrażnianie i przepychanie rur kanalizacyjnych gdansk sopot gdynia

Udrażnianie i przepychanie rur Gdynia Gdańsk Sopot

Jeżeli jesteś na tej stronie to prawdopodobnie masz zapchany odpływ w kuchni lub łazience. Mamy wieloletnie doświadczenie i profesjonalny sprzęt do udrażniania kanalizacji.

Możemy udrożnić dowolny odpływ metodą ciśnieniową lub spiralą elektryczną a po wykonanej usłudze przeprowadzamy kontrolę instalacji kamerą inspekcyjną.

Wizyta hydraulika trwa zwykle około godziny a rury zlewu, wanny, prysznica lub pionu wytrzymają w idealnym stanie długo po naszej wizycie .

Pogotowie kanalizacyjne

Oprócz czyszczenia domowych instalacji sanitarnych i kanalizacji obsługujemy spółdzielnie mieszkaniowe, szkoły, biura,hotele,fabryki i restauracje w Trójmieście

udrażnianie i przepychanie kanalizacji gdańsk banino sopot pruszcz gdański sopot gdynia

Profesjonalny sprzęt

Kamera inspekcyjna

Lokalizator Ridgid Scout

Samochód z zabudową Wuko

Elektryczne spirale

Radiowa lokalizacja uszkodzeń

Doświadczenie

Mamy ponad 25-letnie doświadczenie w świadczeniu usług kanalizacyjnych dla klientów indywidualnych i komercyjnych w Trójmieście.

gwarancja

Gwarancja

Nasza firma daje gwarancję na skuteczne udrażnianie zatorów z którymi inni sobie nie poradzili. Po zleceniu wystawiamy protokół oraz fakturę.

Mechaniczne udrażnianie rur kanalizacyjnych

Mechaniczne czyszczenie odpływów to świetny sposób na odetkanie wszelkich zapchanych rur w budynku. Spirala elektryczna składa się z przepycharki (maszyna z silnikiem obracająca spiralę z dużą prędkością) oraz zestawu łączonych spiral,dzięki czemu możemy udrażniać odcinki do 70 metrów.
Używamy elektrycznego przepychacza w zestawie z wymiennymi końcówkami do różnych średnic rur i wszelkich rodzajów zanieczyszczeń (tłuste osady,zaskorupienia,zbity papier itp.).

Przyczyny powstawania zatorów i niedrożności

Awarie instalacji sanitarnej zdarzają się często z powodu braku konserwacji oraz przez nieodpowiednie użytkowanie :

 

Wrastanie korzeni drzew do rur -korzenie poszukując wilgoci i wody często dostają się do wnętrza rur uszkadzając je oraz wskutek rozrastania się doprowadzają do zablokowania odpływu .

 

Używanie toalety jako kosza na śmieci – Wiele osób uważa, że wszystko co się zmieści do wc można spłukać i popłynie do oczyszczalni . Pamiętaj wrzucanie chusteczek nawilżanych oraz innych materiałów (szmat – zapraw – farb – gruzu) jest najczęstszą przyczyną awarii. Powoduje to poważne zapchania rur oraz może doprowadzić do uszkodzenia przepompowni na ulicy.

 

Tłuszcz i osady – W Odpływie kuchennym z biegiem lat zmniejsza się przekrój wnętrza rury przez gromadzenie się osadów z detergentów oraz tłuszczu i resztek jedzenia.Po około 5-10 latach użytkowania należy wykonać dokładne czyszczenie kanalizacji spiralą elektryczną aby przywrócić instalację do stanu „nowości” .

Przepychanie zlewu – zlewozmywaka – umywalki

Oferujemy usługę udrażniania zlewów kuchennych i  umywalek łazienkowych na terenie Trójmiasta. Nasi hydraulicy mogą fachowo rozwiązać problem w twoim odpływie kuchennym.

Jeśli występuje problem z częstym zapychaniem się zlewu w kuchni,możemy go zdiagnozować i zalecić plan naprawczy,który skutecznie odetka odpływy. Przez lata użytkowania resztki żywności,osady tłuszczu i szlamów gromadzą się w rurach prowadząc do zapchania.

Z naszych rozmów z klientami wynika że do poważnych zapchań dochodzi co 7-8 lat użytkowania zlewu i zmywarki . W skład udrożnienia zlewozmywaka wchodzi demontaż syfonu /rozdrabniacza i dokładne wyczyszczenie z osadów + mechaniczne czyszczenie kanalizacji.Opcjonalnie inspekcja kamerą.

przepychanie zlewu i zlewozmywaka w kuchni

udroznienie wc ubikacji toalety

Udrożnienie wc toalety ubikacji

Każdy, kto miał zatkaną toaletę,rozumie problem, jaki stwarza brak możliwości skorzystania w potrzebie.Gdy domowe sposoby zawodzą i próbujemy kręcić ręczną spiralą bez powodzenia oznacza to większy zator który usunie tylko profesjonalna maszyna którą posiada każdy dobry hydraulik w Trójmieście.


Usuwamy zatory powstałe na skutek nadmiaru wrzuconego papieru toaletowego,chusteczek nawilżanych,koszyczków zapachowych,zapraw budowlanych,tamponów,podpasek,pieluch i resztek jedzenia.

Naprawa i czyszczenie młynków wc (pomporozdrabniaczy)


Zawsze demontujemy wc przed włożeniem spirali aby nie porysować ceramiki.Wyciągamy również przedmioty które wpadły do muszli sedesowej.

Udrażnianie wanny kabiny prysznicowej brodzika
Jeżeli podczas korzystania z prysznica zauważysz, że wokół twoich stóp gromadzi się woda, której spłynięcie zajmuje dużo czasu to oznaka niedrożności. Możesz także poczuć nieprzyjemny zapach wydobywający się z kanalizacji.

Kolejnym charakterystycznym znakiem jest zalewanie podłogi łazienki wodą wylewającej się z kratki ściekowej w podłodze (syfon żeliwny w posadzce zalecamy wykucie go i modernizację odpływu)

Niekiedy konieczny jest demontaż kabiny prysznicowej lub wycięcie rewizji w kafelkach pod wanną aby dostać się do rur w celu odetkania .

udrażnianie wanny kabiny prysznicowej brodzika

przepychanie udrażnianie pionów i poziomów kanalizacyjnych

Przepychanie pionów i poziomów kanalizacyjnych

Instalacje sanitarne w blokach i kamienicach są bardziej narażone na zapchanie ze względu na ilość mieszkańców wykorzystujących wspólne odpływy.

 

W starszych budynkach kanalizacja jest wykonana z rur żeliwnych i kamionkowych w których na skutek zużycia i uszkodzeń często dochodzi do zatorów.Oferujemy udrażnianie pionów w blokach spiralą elektryczną oraz metodą ciśnieniową.